Z muzyką po zdrowie

29.01.2010

16 lutego o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury Guido w Zabrzu odbędzie się pierwsze, inauguracyjne spotkanie z cyklu „Z muzyką po zdrowie”, którego organizatorem jest Śląskie Centrum Chorób Serca.

Założeniem programu jest zachęcenie zabrzańskiej społeczności do identyfikacji własnych problemów zdrowotnych i zwrócenie uwagi na walory aktywności fizycznej, a także odpowiedniej diety i szeroko rozumianej profilaktyki. Spotkania odbywać się będą regularnie w każdy pierwszy wtorek miesiąca (za wyjątkiem lipca i sierpnia) w Miejskim Ośrodku Kultury Guido w Zabrzu.

Zamierzeniem pomysłodawcy programu - prof. Mariana Zembali, dyrektora Śląskiego Centrum Chorób Serca, jest modyfikacja postaw i szerzenie wiedzy na temat własnego zdrowia.

Specjaliści Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu: kardiolodzy, kardiochirurdzy, rehabilitanci, dietetycy będą służyć swoja wiedzą i doświadczeniem w zakresie profilaktyki i leczenia chorób układu krążenia. Każde spotkanie poświęcone będzie innemu tematowi, innej chorobie. Uczestnikom przedstawione zostaną nie tylko objawy danej choroby i jej leczenie, ale także praktyczne wskazówki radzenia sobie ze stresem oraz zasady prawidłowego pomiaru ciśnienia i tętna.

Inicjatywę tą patronatem honorowym objęła - Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka Szulik.

Wstęp wolny.