X Festiwal Rysowania

24.05.2007
Autor: admin

Konkurs rysowania z obserwacji odbędzie się 1 czerwca o godz. 10.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. O godz. 11.00 nastąpi oficjalne otwarcie jubileuszowego, dziesiątego Międzynarodowego Festiwalu Rysowania Zabrze-Katowice 2007. Uczestnicy konkursu przystąpią do pracy o godz. 11.30, a podczas rysowania przygrywać im będą zespoły muzyczne.

Plakat Międzynarodowego Festiwalu RysowaniaDo konkursu mogą się zgłaszać wszyscy zainteresowani - niezależnie od wieku. Rysunki będą nagradzane według kategorii wiekowych, natomiast Grand Prix Festiwalu otrzyma autor najlepszego rysunku spośród wszystkich kategorii.

W ramach Festiwalu organizatorzy zaplanowali liczne imprezy towarzyszące. Już dzień wcześniej, 31 maja od godz. 12.00 do 17.00 przy pl. Wolności w Zabrzu zawodowi artyści plastycy: Grzegorz Hańderek, Michał Minor, Tomasz Tobolewski, Piotr Kossakowski oraz Piotr Bąk, wykonają rysunek o wymiarach 10 x1,5 m. Do rysunku w historycznych strojach pozować będą członkowie Zespołu Muzyki Dawnej Allegro. O oprawę muzyczną imprezy zadbają Mirosław Muzykant i Sławomir Kuchta. O godz. 17.00 rysunek zostanie przetransportowany do Łaźni Łańcuszkowej.

1 czerwca o godz. 18.00 w kinie Roma rozpocznie się Maraton Filmów o Sztuce, w trakcie którego oprócz projekcji filmów odbędą się koncerty zespołów muzycznych oraz spotkanie z posłem do Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzkiem.

W sobotę, 2 czerwca o godz. 14.00 w Łaźni Łańcuszkowej przy ul. Wolności 408 odbędzie się wystawa prac artystów plastyków - wykładowców ASP w Katowicach, w czasie której swoją twórczość zaprezentują: Grzegorz Hańderek, Michał Minor, Tomasz Tobolewski, Piotr Kossakowski, Piotr Bąk oraz artyści zagraniczni. Prezentowany będzie też rysunek wykonany na placu Wolności. Pokazowi towarzyszyć będzie występ Zespołu Tańca Współczesnego pod kierunkiem Wioletty Muzykant oraz projekcja dokumentacji fotograficznej i filmowej tego rysunku.

Wręczenie nagród laureatom Festiwalu oraz otwarcie wystawy nagrodzonych rysunków odbędzie się 21 września o godz. 12.00 w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach przy placu Sejmu Śląskiego 2. Ekspozycję tę można będzie oglądać od 6 września do 7 października 2007 r.

Tego samego dnia, o godz. 17.00, w Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu otwarta zostanie wystawa rysunków wszystkich uczestników Festiwalu.

Więcej informacji na stronie Festiwalu