Tablica informacyjna przy Kapliczce Szwedzkiej

13.08.2010

12 sierpnia br. w ramach konkursu Inicjatyw Rad Dzielnic i Osiedli w Zabrzu, dzięki wnioskowi Rady Dzielnicy Zabrze Centrum Północ na terenie Kapliczki Szwedzkiej przy ul. Staromiejskiej została umieszczona tablica informacyjna .

Celem tego projektu jest informowanie mieszkańców Zabrza oraz turystów odwiedzający nasze miasto o pochodzeniu Kapliczki Szwedzkiej, która do tej pory pozostawała anonimowym obiektem.

Na tablicy widnieje napis:

VIVOS VOVO, MORTUIS PLANGO, FULGURA FRANGO DLA UPAMIĘTNIENIA ZBIOROWEJ MOGIŁY ŻOŁNIERZY SZWEDZKICH I DUŃSKICH POCHOWANYCH W TYM MIEJSCU W POŁ. XVII W.
MIESZKAŃCY ZABRZA 2010

Przypomnijmy, że projekt Rady Dzielnicy Zabrze Centrum Północ jest jednym z czternastu wniosków zakwalifikowanych do realizacji w ramach konkursu Inicjatyw Rad Dzielnic i Osiedli w Zabrzu.