Oświatowe podsumowanie

W sali historycznej Urzędu Miejskiego w Zabrzu zorganizowane zostały konferencje oświatowe podsumowujące pierwszy semestr roku szkolnego 2018/2019.

W spotkaniach, które odbyły się 6, 7 i 8 lutego uczestniczyła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, dyrektorzy przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych i przedstawiciele Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

Podsumowano zadania realizowane w jednostkach oświatowych w ostatnich miesiącach. Zaprezentowano skalę środków finansowych przeznaczonych na oświatę. Omówiono również realizowane projekty unijne, których celem jest poprawa warunków kształcenia i kierunki realizacji polityki oświatowej państwa oraz Miasta Zabrze w roku szkolnym 2018/2019.