Maciek Maleńczuk i Homo Twist w "Wiatraku"

15.01.2007
Autor: admin
W sobotę, 20 stycznia o godz. 19.00 w CK „Wiatrak” przy ul. Wolności 395 odbędzie się koncert Maćka Maleńczuka z zespołem Homo Twist.

Maciej Maleńczuk (ur. 14 sierpnia 1961 r. w Wojcieszowie koło Złotoryi) - polski wokalista, gitarzysta, artysta rockowy i poeta. W roku 1981 skazany został na dwa lata więzienia za odmowę służby wojskowej. Po wyjściu na wolność zaczął grać na gitarze i komponować piosenki, początkowo utrzymane w stylistyce bluesowej. Swój repertuar najczęściej prezentował występując jako muzyk uliczny na ulicach Krakowa, Warszawy, Poznania i innych polskich miast. W latach 1986–2005 był wokalistą i frontmanem zespołu Püdelsi, z którym nagrał szereg płyt. W roku 1993 założył zespół Homo Twist, którego pierwsza płyta ukazała się w rok później. Pierwszą solową płytę Maleńczuk wydał w roku 1998.

Homo Twist to polski zespół rockowy, łączący rock alternatywny z naturalistyczną poezją. (...) Na początku do Maleńczuka dołączyli krakowscy muzycy jazzowi Marek Kowal (gitara basowa) i Grzegorz Schneider (instrumenty perkusyjne). Po nagraniu pierwszej płyty skład grupy uległ poważnym zmianom, odeszli Kowal i Schneider, a dołączyli Dariusz Piotr Adamczyk "Franz Dreadhunter" (gitara basowa) i Artur Hajdasz (instrumenty perkusyjne). Na drugiej płycie zespołu zagrał gościnnie między innymi Wojciech Waglewski. W 1996 r. z zespołu odszedł "Dreadhunter" i zastąpił go Olaf Deriglasoff, od 2005 r. w skład zespołu wchodzi Titus, lider zespołu Acid Drinkers.