Kabaret Długi i Krzysztof Daukszewicz w Kawiarni Artystycznej

17.01.2007
Autor: admin
25 stycznia o godz. 18.30 w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu rozpocznie się cykl imprez pod nazwą „Scena Kabaretowa”. Raz w miesiącu gospodarze - Jacek Łapot i Piotr Skucha z kabaretu Długi - przedstawiać będą premierowy program kabaretowy z gościnnym udziałem najciekawszych postaci polskiego kabaretu. Gwiazdą pierwszego programu będzie satyryk, felietonista, poeta, gitarzysta i kompozytor - Krzysztof Daukszewicz.

Krzysztof Daukszewicz (ur. 30 października 1947 r. w Wichrowie k. Dobrego Miasta) -  studiował w Olsztynie na WSP. Lata 1975-1978 to początki działalności estradowej Krzysztofa Daukszewicza, gdy współtworzył kabaret Gwuść. Już w 1976 roku otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim, za swój autorski program Dookoła Wojtek. W 1977 roku otrzymał nagrodę Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem. Po przeprowadzce w 1978 roku do Warszawy zaczął występować w kabarecie Na Pięterku Związku Polskich Autorów i Kompozytorów, z którym przestał współpracować po 3 latach. W latach 1979-1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym wystawiono dwa jego programy: satyryczny Dziury na drodze, oraz musical dla dzieci Dzieci taty Zeusa. W latach 1983-1986 współtworzył z Januszem Gajosem kabaret Hotel Nitz. W 1986 roku otrzymał III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie na sztukę teatralną za antywojenna farsę Cycek. Od 1986 do 1990 występował w Kabarecie pod Egidą. Krzysztof Daukszewicz występuje z własnymi programami satyrycznymi, realizował programy w TV. Jest autorem kilkunastu książek. Ma swoją rubrykę w tygodniku Przegląd. Od 2005 roku jest stałym gościem programu publicystyczno - satyrycznego Szkło kontaktowe, nadawanego na antenie TVN24.

Więcej: www.dmit.com.pl